Akıllı telefonlarda sergilenecek olan performansı göstermeye yarayan AnTuTu Testi yeni bir değerlendirme için kullanılacak.

Samsung firması tarafından Note serisinin devamı olarak çıkartılacak olan Note 5 ile ilgili genel performans bilgisini alabilmemiz için AnTuTu testini uygulandı. 13 Ağustos 2015’de Galaxy S6 Edge Plus modeli ile beraber açıklanması beklenen Galaxy Note 5, bu defa AnTuTu testinde görücüye çıktı. Yapılan test işlemi sonucunda karşılaşılan sonuç gayet iyi görünüyor. Bu sonuçla gayet kaliteli bir donanım ile karşı karşıya olacağımız anlamına geliyor.

Yapılan incelemelerin ardından Galaxy Note 5 ‘in AnTuTu testinden aldığı puan 69,702 olarak açıklandı.

Güçlü rakipleriyle kıyaslandığında aldığı puan gerçekten de çok iyi olarak değerlendiriliyor. Son dönemlerde çok iyi bir donanım ile piyasaya çıkan Galaxy S6, aynı testten 67,520 puan almıştı. 67,520 puan aslında akıllı telefonlar arasında çok iyi bir konumda olduğunu gösteriyor. Galaxy Note 5 69,702 puan alarak 67.520 ile iyi bir sıralama yakalayan Galaxy S6’yi geride bırakmayı başardı.

Note 5’in şu ana kadar sızan özelliklerinde, 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde çalışan 5.66 inç büyüklüğünde bir ekran ile piyasaya çıkacağından bahsediliyor. Ayriyeten Exynos 7420 işlemcisi bulunan cihazda 4 GB RAM alanı bulunmaktadır. Depolama alanı için ise en az 32 GB boş alan seçeneği ile gelen model, 16 MP arka kameraya ve 5 MP de ön kamera ile görücüye çıkacak. Değiştirilemez batarya ile piyasaya sürüleceği düşünülen cihazın 4100 mAh gücünde bir bataryaya sahip bulunacağı ise alınan bilgiler arasında.

Galaxy Note 5 Fiyatı hakkında yapılan değerlendirmelere göre yaklaşık olarak 750 $ üzerinden satışa çıkarılacağı düşünülüyor.Bu oran şuan ki dolar kuru ile ( 2,785 ) 2088.75 TL‘ye karşılık gelmektedir.

S Pen, parmak izi okuyucu, hızlı şarj olma gibi birçok yeni özelliği bulundurarak piyasaya çıkacağı düşünülen Galaxy Note 5 modeli ile ilgili yeni bilgilere ulaşır ulaşmaz sizlere ulaştırmaya çalışacağız.

Yazar Hakkında

Yorumlar


Sen de Yorumla!