Maymunlar Cehennemi: Başlangıç filminin devamı olarak çekilen ve benimde ilk filmi izleyen herkes gibi merakla beklediğim filmin ikincisi olan Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti filmi sonunda vizyona girdi ve bende herkes gibi izledim.
Filmi özellikle alt yazılı izlemenizi tavsiye ediyorum. Bunun en büyük nedeni maymunların kendi aralarında işaret dili kullanarak konuşmaları. Türkçe dublaj olarak izlenildiği taktirde bu işaret konuşmalarının hiçbirisini anlamıyorsunuz.
Genel olarak baktığımızda filmin ilk başlangıcı Maymunlar Kolonisinde yaşam şartlarını gözümüzün önüne seriyor. ardından İnsan Kolonisinde yaşama uzanıyorsunuz. Filmde aksiyon ve özellikle savaş sırasında kullanılan efektler son derece iyi hazırlanmış.

Özellikle ilk filmden sonra dünya çapında yayılan Maymun Virüsü (Maymun Gribi) sonucunda dünyada insan nüfusu sona ermiş olarak gösteriliyor. Bu arada Filmin hemen başında Maymun Virüsünün yayılması gösterilirken Türkiye’de Konya ilinin işaretlenmiş olmasına sadece ben mi dikkat ettim bilmiyorum ama ilginç bir detay oldu benim için.

Filmde ayrıca Cezar’ın insanlara karşı dost tavırları dikkat çekiyor. Fakat Maymunlardan birisi olan Kobay rahat durmuyor ve düşman olarak gördüğü İnsanlarla savaş başlatmayı başarıyor. Bu uğurda en yakın arkadaşı olan Cezar’ı vurmaktan bile geri durmuyor.

Filmin bitirilişi 3. filmin kapıda olduğunu gösteriyor. Zira filmin sonunda Cezar’ın, Malcolm ile yaptığı son konuşma filmin henüz bitmediğini ve yeni savaşın kapıda olduğunu gösteriyor.
Film toplamda $708,279,489 hasılat yaparak ilk filmden daha yüksek bir gelir elde etmiştir.

Yazar Hakkında

Yorumlar


Sen de Yorumla!